Już teraz można używać konta mailowego Outlook.com, Hotmail, czy Yahoo! przy pomocy aplikacji Gmail na Androida, ale Google nie zamierza na tym skończyć.

Google wydało Gmialify, usługę, która pozwala zastosować najlepsze właściwości Gmaila – takie jak choćby ochrona przed spamem, czy organizacja skrzynki – na wyżej wspomnianych kontach, bez konieczności zmiany adresu na @gmail.com.

Wystarczy otworzyć aplikację Gmail na Androidzie i zalogować się do konta na Yahoo! Oultook.com, czy na Hotmailu. Następnie trzeba zaznaczyć opcję “Gmailify”. Od tego momentu spam będzie filtrowany tak jak na koncie @gmail.com, natomiast przychodzące maile będą mogły być sortowane według kategorii takich jak Social, Promotions, czy Updates. Przychodzić będą nawet aktualizacje Google Now.

Usługa jest idealna dla osób, które wykorzystują ten sam adres e-mail od dłuższego czasu i nie mają ochoty przejść przez żmudny proces jego zmiany. Są również osoby, które pracują w firmach wymagających stosowania w pracy adresu na Outlook.com. Oczywiście, z usługi może skorzystać każdy użytkownik ww. serwisów, który chciałby korzystać ze skrzynki Gmail, ale nie kwapi się do zmiany adresu. Usługa jest dobrowolna i można wyłączyć ją w każdym momencie użytkowania.

W Polsce adresy Yahoo!, Outlook.com i Hotmail są raczej mało popularne. Miejmy nadzieję, że Google rozszerzy wsparcie dla usługi również na inne serwisy.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]

    Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!