Premiera na swój sposób rewolucyjnego God of War odbędzie się już za miesiąc. Twórcy wprawdzie ujawnili wiele szczegółów na temat tego exclusive na PS4, ale nic nie zaostrza apetytu tak, jak pełny gameplay.

Ten trafił do sieci za pośrednictwem brazylijskiego kanału Pop Verse, którego właściciel prawdopodobnie podkradł video z zamkniętego pokazu. Ze względu na to dostępność filmiku może ulec zmianie w przyszłości, ponieważ embargo z pewnością nadal obowiązuje. Obejrzycie go poniżej i zapewniam Was, że naprawdę warto. Trwający 9 minut gameplay prezentuje początek zabawy w realiach God of War, na co wskazuje m.in. napotkanie rzemieślnika, który pełni rolę sklepu i pozwala nam na ulepszenie wyposażenia. Poniżej zamieszczam skrócony opis dla tych, którym niestety nie było dane obejrzeć wideo.

Zapis rozgrywki skupia się głównie na walce z pospolitymi przeciwnikami i jednym minibosem. Mam wrażenie, że w wypadku tej odsłony serii twórcy odwalili kawał dobrej roboty, ponieważ płynność przeskakiwania z jednego przeciwnika do drugiego jest niczym niezaburzona, a spora gama ataków (jak na początek rozgrywki) pozwala na urozmaicenie sobie wszystkich potyczek. Otrzymamy m.in. możliwość rzutu toporem pod różnymi kątami, walkę za pomocą tarczy, używanie specjalnych zdolności i kierowanie naszym towarzyszem – dzieciakiem. Ten posługuje się głównie łukiem i sztyletem, a przeciwnicy traktują go niczym powietrze.

Ponadto mogliśmy rzucić okiem również na interfejs i sposób ulepszania wyposażenia Kratosa i łuku Atreusa. Będzie ono dostępne wyłącznie za pośrednictwem znajdowanych w świecie gry materiałów i poprawi atak, obronę, szczęście oraz moc runiczną (aka mannę) postaci. Zauważyłem, że poziom poszczególnego wyposażenia przekłada się na umiejętności oraz ataki, jakie będziemy w stanie odblokować.

Źródło: youtube.com, pushsquare.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej