WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

God of War okazał się ogromnym hitem

Najpierw Ubisoft ze swoim Assassin’s Creed Origins, a teraz God of War od Sony. Wygląda na to, że odchodzenie od utartych ścieżek się opłaca i nawet pomimo braku wielkich innowacyjności spisuje wyśmienicie. Potwierdzają to oceny nie tylko krytyków, a nawet niesamowicie wybrednych graczy.

God of War autorstwa wewnętrznego studia właścicieli PlayStation 4, czyli Sony Interactive Entertainment swoją premierę zaliczył kilkadziesiąt godzin temu i nawet w przedpremierowych recenzjach zbierał wysokie noty. W serwisie Metacritic widnieje jako najlepiej oceniany exclusive (ze względu na aż 96 recenzji) na PS4 z wynikiem 95 punktów. Z kolei okazał się drugą najlepiej ocenianą grą z wszystkich tytułów wydanych na konsoli Sony. Pomimo wyżej oceny użytkowników nie zdołał pobić dotychczasowego faworyta – GTA V.

Praktycznie wszyscy zachwyceni produkcją chwalą ją za dynamiczną akcję, satysfakcjonujący system walki, wciągającą fabułę, a nawet sposób kreacji lokacji i ich niepowtarzalny klimat oraz wykonanie. Wielu z nich zwróciło również uwagę na otoczkę audiowizualną stojącą oczywiście na najwyższym poziomie. O ile tak nagłe i drastyczne zmiany mogą nie przypaść do gustu fanom serii, to dla niezaznajomionych z poprzednimi przygodami Kratosa graczy, najnowszy God of War może okazać się dziełem wręcz idealnym. Nad jego sukcesem rozczulił się nawet reżyser reagujący na tak ciepłe przyjęcie tytułu.

Źródło: metacritic.com