Amazon rozpoczął kampanię promocyjną Good Omens, które zadebiutuje pod koniec maja. Na razie dostaliśmy zwiastun i plakat. A teraz producent i showrunner serialu, Neil Gaiman, ujawnia jak Benedict Cumberbatch został Szatanem.

Neil Gaiman jest współautorem powieści fantasy z 1990 roku, która posłużyła jako materiał na serial. Pisarz uznał, że animowana inkarnacja Szatana pojawiająca się w szóstym odcinku wymaga najlepszego głosu. Pomyślał wtedy o Cumberbatchu i wysłał e-mail do aktora podczas, gdy serial był jeszcze w fazie produkcji. Nie ma się co dziwić, że wybrał właśnie jego. Przypomnijmy, że to właśnie ten aktor podłożył dubbing po smoka Smauga w Hobbicie.

Czytaj też:  Pierwsza zapowiedź Władcy Pierścieni od Amazona

Benedict Cumberbatch zagra Szatana w serialu Good Omens

Gaiman powiedział o tym w wywiadzie dla Collider:

Potrzebujemy kogoś takiego, by te sceny zadziałały. To niewielka rzecz, ale jeśli to nie zadziała to żadna z tych sekwencji nie będzie miała sensu. Po prostu napisałem maila do Bena: Czy przyszedłbyś i to zagrał, proszę?

Na szczęście dla Good Omens, Cumberbatch odpisał natychmiast i dołączył do obsady serialu. Następnego ranka był już na planie. Jesteśmy bardzo ciekawi jego występu, bo trzeba przyznać, że aktor ma fascynujący głos.

Premiera Good Omens na Amazon Prime już 31 maja.

Czytaj też: Will Smith wyjaśnia, dlaczego nie zagrał w Matrixie

Źródło: cbr.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej