WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Goodyear zamontuje czujniki w oponach aut floty Tesloop

Goodyear Tire & Rubber Company nawiązuje współpracę z firmą Tesloop. Wyposaży on autonomiczne pojazdy elektryczne firmy w bezprzewodowe czujniki w ogumieniu. Mają one pomóc w lepszym zarządzaniu oponami i zminimalizować przestoje.

Firma Tesloop korzysta tylko i wyłącznie z elektrycznych samochodów marki tesla, więc Goodyear chce ulepszyć tak naprawdę auta Tesli. Chris Helsel, dyrektor techniczny Goodyear, mówi:

W miarę kształtowania się nowego modelu mobilności, podejmujemy działania by dotrzymać tempa zmianom technologicznym w branży transportowej i rozwijać innowacje oponiarskie, które sprostają inteligencji pojazdów. Chcemy kształtować przyszłość, a nie tylko ją obserwować czy o niej czytać.

Zasada działania systemu jest prosta. Sensory mierzą i zapisują ciśnienie oraz temperaturę w oponach. Następnie dane te trafiają do komputera pokładowego i są przesyłane do specjalnego systemu opracowanego przez firmę. Pozwala to na dokładną identyfikację problemów oraz ich szybkie rozwiązywanie. Także ma to pomóc w zapobieganiu awariom czyli tym samym dłuższym przestojom. Rahul Sonnad, dyrektor generalny Tesloop, mówi:

Kiedy flota pracuje niemal całą dobę przez 365 dni w roku, minimalizacja problemów z oponami jest kluczowa dla utrzymania wysokiego poziomu obsługi klienta i realizacji naszego modelu biznesowego. Diagnostyka opon oparta na danych oferuje niezwykłe możliwości i pomaga przedsiębiorstwom takim jak Tesloop działać skuteczniej i zapewniać naszym pojazdom jeszcze wyższy poziom bezpieczeństwa na drodze.

Poza takimi usługami, firma Goodyear pracuje również nad rozwiązaniami, które przekażą informacje os tanie opon do systemów kontroli pojazdów. Mają one dbać o jak najlepsze osiągi oraz najwyższe bezpieczeństwo.

Źródło: Materiały prasowe