Goodyear zorganizował konferencję w Warszawie, podczas której wielu ekspertów odpowiadało na pytania dotyczące przyszłości motoryzacji. Zaraz po niej zostały zaprezentowane opony Oxygene, EfficientGrip Performance oraz Eagle F1 Asymetric 3.

Pierwsze z nich posiadają mech rosnący w bocznej ściance. Pozwala on na wychwytywanie wilgoci z powierzchni i wchłanialne dwutlenku węgla z powietrza. Wytworzona przez oponę energia jest używana do zasilania elektroniki, która wspiera sztuczną inteligencję. Drugie z opon posiadają technologię Electric Drive, która może trafić na rynek już za rok. Posiada ona innowacyjną rzeźbę bieżnika, która zapewnia dłuższe przebiegi oraz cichszą i bardziej komfortową jazdę. Ostatnie z opon wyposażone zostały w system czujników i algorytmów pracujących w chmurze. Została ona opracowana z myślą o flotach pojazdów, które dzięki zbieraniu danych i ich przetwarzaniu dostarczają informacji o oponie, i pozwalają na zoptymalizowanie jej zużycia.

Zaprezentowane opony to zmiany, które czekają nas w przyszłości. Pozwolą one na zapewnienie większego bezpieczeństwa na drogach, ale także na zminimalizowanie strat związanych z ich zużyciem przez firmy. Dobrze, że rozwój dotyczy nie tylko samych aut, ale także dodatków takich jak opony.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!