WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Google Art Project i blisko 300 zdjęć rzeźb oraz czaszek zwierzęcych

Technologia może wkrótce zmienić definicję tradycyjnego muzeum – posadzi wszystkich zwiedzających przed ekranami monitorów. Już teraz dzięki Google Art Project możemy oglądać murale i obrazy, a od niedawna również rzeźby oraz inne dzieła sztuki w 3D. 

Po co płacić za wstęp do muzeum, skoro Google wrzuciło do sieci blisko 300 zdjęć 3D najróżniejszych czaszek zwierząt, rzeźb, masek oraz innych starożytnych artefaktów? Zabytki zostały udostępnione przez 6 muzeów: California Academy of Sciences, Museo d’Arte Orientale, Kunsthistorisches Museum Vienna, The Israel Museum, Jerusalem, Los Angeles County Museum of Art, Dallas Museum of Art. Zdjęcia są bardzo szczegółowe, zaś trójwymiarowe eksponaty można obracać według własnego uznania. Pracownicy zwykłych muzeów na taką profanację raczej nam nie pozwolą.

Nie mówię od razu, że nie warto wybierać się do muzeów. Mają one swój klimat, ale przeglądanie rzeźb w ten sposób jest mniej angażujące, bo można to robić na swojej wygodnej sofie. Poza tym to też świetna opcja dla szkół, be jest to nowy sposób na to by nauczyciele pokazali uczniom coś więcej niż zwykłe zdjęcia z podręcznika.

Link do zdjęć znajduje się TUTAJ.

[źródło: google.com]