Gigant informatyczny Google jest zdeterminowany, aby uczynić swoją technologię Google Assistant globalną dla wszystkich komputerowych interfejsów.

Aktualnie, Google Assistant jest możliwe do użycia na telefonach i tabletach z systemem Android, smartwatchach Android Wear, Google Home, a wkrótce także na Android TV i Android Auto. Co jest następne dla Google Assistant?

Urządzenia oparte o system operacyjny iOS, wedle tego, co zapowiedziało dzisiaj Google. Użytkownicy technologii Apple będą mogli otworzyć aplikację Google App, nacisnąć przycisk badania głosu i przemówić do swojego Asystenta. Odpowiada za to oddzielna aplikacja, dostępna tutaj.

Ogłoszeniu temu towarzyszy dużo podekscytowania, chociaż pomiędzy funkcjonalnością starej usługi głosowej Google a Google Assistant nie istnieje wielka różnica. Zasadniczo polega ona na tym, że dane gromadzone przez komputer są nam przekazywane w bardziej “ludzki” sposób, czasem rzucając żartem czy będąc skłonnym na grę.

Jest całkiem prawdopodobnym, że Google Assistant na iOS będzie w bardziej okrojonej wersji niż ta dostępna na Androidzie. Wygląda na to, że niedostępna będzie opcja “Zawsze włączona”, dzięki której mogliśmy wywołać swoją asystentkę komendą “OK Google”, nawet jeśli ekran był wygaszony.

źródło: arstechnica.com