Google cichaczem wprowadziło Chroma do Windows Store. Dużo osób ucieszyło się widząc w sklepie tą aplikację ale ich radość nie była zbyt długa. Microsoft usunął tą aplikację ze Store w mniej niż 12 h po jej debiucie.

Microsoft i Google toczą ze sobą małą wojnę od dłuższego czasu, a jednym z prztyczków dla konkurencji było właśnie wprowadzenie Chroma do Windows Store. To co zostało opublikowane w sklepie nie było przeglądarką a jedynie linkiem do strony służącej do jej pobrania. Takie posunięcie miało zdecydowanie na celu ośmieszenie Microsoftu i ich przeglądarki Edge. Natomiast reakcja firmy była szybka – przeglądarka została usunięta ze względu na naruszenie standardów i zasad sklepu.

Microsoft dodał także, że zachęca Google do stworzenia aplikacji Windows Store zgodnej z zasadami. Szkoda tylko, że na takich wojnach cierpią użytkownicy. Chrome jest bardzo często pobierany i wiele osób może stać się łatwo celami ataków. Google mogłoby więc, dla dobra użytkowników, udostępnić normalną wersję w Windows Store.

Źródło: https://wccftech.com/

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej