Kojarzycie usługę Google Drive? Na ostatniej konferencji Google ujawniło, że ta zbliża się do osiągnięcia jednego miliarda użytkowników, co ma zostać osiągnięte jeszcze w tym tygodniu.

Google Drive towarzyszy nam już od 6 lat, ale pomimo wyglądu i stabilności jego zadanie nie uległo zmianie. Ma za zadanie umożliwić nam wygodne trzymanie dokumentów przy sobie i udostępnianie ich pomiędzy naszymi urządzeniami, a nawet współpracownikami. Najważniejszą aplikacją tam dostępną są dokumenty, arkusze i prezentacje, które uzupełniły swojego czasu formularze, rysunki, mapy i witryny Google. Wszystko to napędza oddane za darmo w nasze ręce 15 GB miejsca w „chmurze” bez żadnych reklam. Zupełnie jak Tłumacz Google!

Nic więc dziwnego, że Dysk Google cieszy się tak ogromną popularnością. Zwłaszcza patrząc pod kątem dostępności tej aplikacji na prawie każdym smartfonie. Według firmy jeszcze w tym tygodniu usługa ma przebić barierę jednego miliarda użytkowników, którzy skorzystali z jej dobrodziejstw. Z tej okazji Google zapowiedziało również nowy wariant płatnej subskrypcji, w ramach której możecie uzyskać dodatkowe 2 TB miejsca w chmurze za 10 dolców miesięcznie.

Źródło: NeoWin

Pomimo swojej ogromnej popularności Tłumacz Google nadal nie jest monetyzowany

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej