WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google Earth ma wzbogacić się o zawartość od użytkowników

Alphabet – firma macierzyńska Google – pragnie, aby na Google Earth znalazła się zawartość od jego użytkowników: zdjęcia, filmy czy posty.

Szef nowego programu Google zapowiedział we wtorek, że póki co skupi się on na zaprezentowaniu Amazonii. Narzędzie Voyager jak na razie pozwala na odbycie interaktywnych wycieczek po egzotycznych lokalizacja na całej Ziemi, prowadzonych przez osoby takie jak Jane Goodall, w dodatku przyprawione zdjęcia, informacjami i mapami. Zmiana będzie w tej kwestii znacząca – użytkownicy prywatni będą mogli tworzyć swoją własną nieedytowaną przez nikogo zawartość, do użytku publicznego lub własnego. Możliwość ta ma pojawić się w przeciągu dwóch do trzech lat.

Pomysł ten doskonale podsumował dyrektor Google Earth, Rebecca Moore, w rozmowie z Reuters, twierdząc, że w nowej usłudze będzie można umieścić „historię swojej rodziny czy ulubionej trasy podróży, albo czegoś zupełnie innego”.

Główną częścią wystąpienia w Brazylii był jednak projekt „I am the Amazon”, który polegał na mappowaniu 11 obszarów, dokumentujących związek pomiędzy lasem deszczowym a zamieszkującymi jego okolice ludźmi. Poruszano w nim tematy takie jak jedzenie, dostęp do wody czy korzenie kulturowe. Aby opowiedzieć historie takich społeczności jak lud Yanomami, Cinta Larga czy Boa Vista Quilombola, Google i jego partnerzy wykorzystali narzędzia takie jak kamery 3D czy zdjęcia satelitarne, wspierające zwykłe materiały wideo i posty tekstowe.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: google.com