Śledzenie cen biletów samolotowych to uciążliwe zajęcie, bo te zmieniają się niezwykle dynamicznie. Dlatego też Google postanowiło zaktualizować ich usługę Flights, by pomogło nam znaleźć najlepszą możliwą okazję. 

Google wypuściło update Flights, który monitoruje ceny biletów u różnych przewoźników i powiadamia użytkowników, kiedy koszt przelotu zamierza piąć się w górę. Specjalna karta podpowie nam, o ile konkretnie ucierpi nasz portfel, jeśli poczekamy ze swoim zamówieniem kilka dni. Poza tym otrzymamy też kilka podpowiedzi na temat tego, jak obniżyć cenę biletu, chociażby przez wykorzystanie alternatywnych dat lotu. Oczywiście Flights nie jest wróżką, która przewiduje zmianę kosztów idealnie w 100%. Usługa ta pobiera dane z historii przewoźnika i rzecz jasna uzupełnia je tymi bieżącymi.

Jeśli jednak planujecie dłuższy wyjazd, warto śledzić to, co Flights ma nam do zaoferowania. Google pracuje też stale nad usługą Trips, która pomoże nam w ustaleniu harmonogramu wycieczki, poprzez wskazanie listy interesujących rzeczy do zrobienia podczas wyjazdu. W tym tempie Google może zastąpić nam biura podróży.

źródło i zdjęcie: engadget.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!