WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google kończy transformację w Alphabet

W sierpniu zapowiadaliśmy reorganizację Google, zwiastującą nadejście nowej firmy-matki, skupiającej wszystkie przedsiębiorstwa, nad którymi kontrolę piastował amerykański gigant. Właśnie doszła do skutku.

Według decyzji podjętej już w sierpniu, Larry Page i Sergey Brin, a więc współzałożyciele firmy, będą nadzorować Alphabet, zaś Sundar Pichai zajmie się prowadzeniem kluczowych projektów w Google (odseparowanych obecnie od tzw. „ambitnych”, przyszłościowych inicjatyw). Odseparowanie tych dwóch płaszczyzn działania ma stworzyć firmie więcej miejsca do eksperymentowania poza dziedziną wyszukiwania i reklamy, z którą jest niepodzielnie kojarzona. W ten sposób, wyniki finansowe Google będą liczone oddzielnie wobec tych dotyczących innych przedsiębiorstw zgromadzonych w Alphabet. W sierpniu Larry Page napisał na ten temat następujące słowa:

W przemyśle technologicznym, gdzie rewolucyjne pomysły napędzają kolejne wielkie wzrosty, musisz czuć się trochę niekomfortowo, jeśli chcesz pozostać w grze. Od początku dążyliśmy do tego, aby zrobić coś więcej.

Zobaczymy jak to się przełoży na realne działania. Jako ciekawostkę możemy podać, że zmieniło się również motto firmy – stare, dobre „Don’t be evil”, czyli „Nie czyń zła”, zmienione zostało na „Do the right thing” – czyli „Rób to co właściwe”. Internauci już teraz prześcigają się w domysłach – czy to znaczy że korporacja zacznie teraz posługiwać się metodą „cel uświęca środki”? I kto będzie ustalał czyje działania są „właściwe”. I dla kogo? Cóż, czas pokaże.

[źródło i grafika: theverge.com]