WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

Google i Microsoft walczą o tytuł drugiej, najbogatszej firmy technologicznej

Na dzień dzisiejszy najbogatszymi firmami technologicznymi są Apple, Microsoft i Google. Pierwsza z nich to niekwestionowany lider, dwa pozostałe koncerny walczą o zaszczytne drugie miejsce w rankingu.

Apple jest firmą najbogatszą z całej trójki, mało tego – to najbogatsza spółka na całym świecie. Google warte jest obecnie 385,59 miliardów dolarów, zaś Microsoft 389,24 miliardów. Historia tego wyścigu jest długa, ale liczby są nadal zadziwiające. 5 lat temu Apple warte ponad 227 miliardów dolarów pokonało dotychczasowego lidera – Microsoft i od tamtego czasu przedsiębiorstwo z Cupertino w Kalifornii potroiło swoją wartość. Co ciekawe, w drugiej połowie 2014 roku, Microsoft kosztował 351 miliardów dolarów, zaś Google 352 miliardy. Jak widać od tamtej pory ich wartość skoczyła aż o 30 miliardów. Widać jakie zyski te koncerny generują. To jest po prostu chore.

Oczywiście wszystko może się jeszcze zmienić. Każda z firm nad czymś pracuje, a poza tym wartość ich akcji na giełdzie cały czas się waha, więc nic nie jest pewne.

źródło: techcrunch.com; zdjęcie: spacebug.com