Zespół Google – DeepMind cały czas działa ze swoją sztuczną inteligencją, o której to osiągnięciach staramy się w miarę możliwości na bieżąco pisać. Oczywiście nie jest to doskonały system i wymaga wielu poprawek, a przede wszystkim ciekawych pomysłów na jego wykorzystanie. Tutaj zespół Google stara się dawać z siebie 100%, ale społeczności deweloperów mogą niepotrzebnie kryć się ze swoimi, być może, rewolucyjnymi koncepcjami. Dlatego też Wujek G zamierza stworzyć odpowiedni program dla takich pasjonatów.

Jeśli zamierzasz wystartować ze swoją własną inicjatywą związaną z AI, to polecamy się dobrze nad tym zastanowić i poczekać. Swoją koncepcję możecie przedstawić bowiem Google, który jeśli uzna pomysł za odpowiednio interesujący, zainwestuje w niego od 1 do 10 milionów dolarów. Brzmi jak niezły start dla początkującego.

Sama inicjatywa od Google może mieć coś związanego z ich ostatnim nabytkiem – startupem Kaggle, który organizował zawody dla naukowców, gdzie ci rozwiązywali zadania zlecone przez firmy zewnętrzne. Również na imprezie I/O dowiedzieliśmy się, że gigant z Mountain View mocno działa i inwestuje w technologię AI, na co dowodem jest między innymi zapowiedź układów obliczeniowych, przeznaczonych stricte do przeliczeń związanych z machine learning.

Jakaś łyżka dziegciu w tym projekcie? Cóż, jak na razie program inwestycyjny nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez rzecznika Google, także nie mamy jeszcze pewności, czy projekt ten wejdzie w ogóle w życie. Myślę jednak, że jest to wielce prawdopodobne, bo 10 milionów nie wydaje się dużą kwotą, kiedy na niektórych pomysłach zapaleńców można zarobić kilka razy tyle. Czy dzięki temu doczekamy się rewolucyjnych pomysłów w kwestii AI? Przekonamy się już wkrótce.

źródło: axios.com | zdjęcie: venturebeat.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej