WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google nakłada limit na ilość notchy

Niedługo ma zadebiutować najnowsza wersja Andorida oznaczona literką P. Wiemy już, że kilka smartfonów będzie posiadało go zainstalowanego od nowości, a spora część otrzyma aktualizacje. Ale co takiego wniesie ten system w nasze życie?

Jednym z ułatwień dla twórców smartfonów będzie oficjalne wsparcie dla charakterystycznego wycięcia ekranu, zwanego notchem. Natomiast nie będzie to aż takie piękne – Google wprowadza limity dotyczące ich ilości. Okazuje się, że Android P ma pozwalać na maksymalnie dwa wcięcia: jedno na górze i jedno na spodzie wyświetlacza. Nie będzie możliwości zrobienia tego z boku. Celem tego jest zapewnienie braku problemów z wyświetlanie rzeczy przez aplikacje. Część z nich wyświetla informacje pod wycięciem przez co są one nie widoczne.

Co ciekawe, póki co nie widzieliśmy jeszcze smartfona z więcej niż jednym wycięciem. Ale taki ruch Google może oznaczać, że firmy miały w planach wprowadzenie większej ilości notchy. A co Wy o tym myślicie? Przeszkadzają Wam takie wycięcia czy nie zwracacie na nie uwagi?

Źródło: http://www.bgr.in