WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Google Photos – najlepszy na dzień dzisiejszy system automatycznej organizacji zdjęć

Wypuszczając nową wersję swojego systemu Photos, Google przedefiniował go za pomocą nowych rozwiązań, uwzględniając również produkty konkurencji. Łatwość użycia oraz dobra implementacja jest tym, co sprawia że Google Photos jest świetnym produktem.

Usługa wykorzystuje wbudowane w zdjęcia informacje, takie jak lokalizacja, oraz wyszukuje na nich podobieństwa (robi to także z nagraniami video!) w celu zorganizowania kolekcji. Użytkownik po wrzuceniu zdjęć do serwisu ma do nich całkowicie darmowy dostęp z każdego urządzenia posiadającego dostęp do internetu.

Początkowo byłem nastawiony sceptycznie, ponieważ zwykle, gdy korporacja daje coś za darmo, wynajduje inne sposoby by przy okazji wyciągnąć pieniądze. Jednakże Google twierdzi, że „jeśli nie płacisz za produkt, stajesz się produktem”

Zamiast żerować na klientach, Google chce utrzymać użytkowników w swoim ekosystemie Photos, by ci byli ciągle zintegrowani z chmurą Google, przetrzymując swoje zdjęcia oraz filmy tam, gdzie będą mieć do nich stały dostęp z każdego urządzenia posiadającego internet.

Po załadowaniu kilkuset zdjęć z ubiegłych kilku tygodni, udało mi się odbyć bardzo dobrze zorganizowaną podróż przez Google Photos. Spojrzałem na system z różnych stron i byłem zachwycony. Oto dlaczego:

1. Google Photos jest darmowy, a przestrzeń na dane jest nielimitowana

Korzystając z usług opartych o Google ( jak np Google Drive ) możecie wrzucać zdjęcia oraz filmy oryginalnej rozdzielczości, bądź optymalizować wszystko przy pomocy Google Photos. Wszystko całkowicie za darmo. Zdjęcia po optymalizacji nie są zminimalizowane do postaci miniatur, są po prostu mniejsze. Nie tracą jednakże na jakości.

Screen-Shot-2015-05-29-at-12.40.50-PM-1280x448

Początkowo wydawać by się mogło, że zdjęcia przetworzone przez Google Photos są mniejsze, przez co ich jakość znacznie się zmniejszyła, jednak nie jest to prawda.

different

Wystarczy spojrzeć na wycinek zdjęcia powyżej, wykonany na koncercie Tenacious  D. Czy ktoś z Was widzi różnicę pomiędzy zdjęciami na górze i na dole? W moim odczuciu różnicy takiej nie ma. Nie wiem nawet, które z nich jest oryginalne, a które jest zoptymalizowane.

2. Otrzymacie swojego własnego automatycznego Photo Asystenta

Google dotrzymuje obietnic i dostarcza możliwość wykonywania świetnych udoskonaleń zdjęć. Podobna funkcjonalność istniała już wcześniej w Google+, jednak rozwiązanie zaproponowane w Google Photos jest znacznie bardziej przyjazne użytkownikowi.

Screen-Shot-2015-05-29-at-12.29.14-PM1-1280x852

W ustawieniach asystenta możliwe jest włączanie, czy też wyłączanie następujących opcji :

options

Co najważniejsze, jeśli nie chcemy – nie musimy korzystać z asystenta. Ba, nie musimy nawet korzystać z automatycznej organizacji zdjęć, jeśli sobie tego nie życzymy!

3.Organizacja!

Spójrzcie na wszystkie kategorie, dzięki którym możecie zorganizować swoje zdjęcia!

locationsNa powyższym przykładzie sekcja Philadelphia jest zbiorem filmów ściągniętych z różnych serwisów dzięki Google.

legos

Kwiaty? Koty? Tygrysy? Czego chcieć więcej?

Screen-Shot-2015-05-29-at-12.34.27-PM-1280x420Typy oczywiście!

4. To proste!

Wszystko co musicie zrobić, to kliknięcie przycisku „Tak” wewnątrz Google Photos. Na urządzeniu z Androidem będziecie musieli nacisnąć „Tak”, kiedy aplikacja poprosi Was o wrzucenie całej kolekcji swoich zdjęć i filmów do serwisu.

Oczywiście możecie wrzucić jedynie kilka zdjęć, czy filmów, bądź też kombinacje jednych i drugich, według własnego uznania.

W celu rozpoczęcia swojej przygody z nowym systemem wystarczy wejść na stronę http://photos.google.com 

 [źródło i grafiki: www.slashgear.com]