WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google ma w planach stworzyć inteligentnego asystenta

Firma Google wydała właśnie raport na temat swoich planów na przyszłość, w których uwzględnia inteligentnego asystenta, który według prognoz w pewnym momencie w najbliższej przyszłości stanie się wszechobecny.

Google posiada duże doświadczenie w obsłudze danych map, co bardzo się przyda przy tworzeniu wirtualnego asystenta. Google zgromadził ogromną ilość danych przez lata mapowania, coś, do czego konkurenci po prostu nie mają dostępu.

Jen Fitzpatrick, liderka zespołu od Google Maps, w wywiadzie opublikowanym na łamach Business Insider podkreśla, że te dane będą ważnym czynnikiem w tworzeniu przyszłego asystenta cyfrowego. Mówi też, że jej zespół buduje obecnie nową generację Google Maps, które będą miały o wiele bardziej szczegółowe zrozumienie otaczającego świata, w tym znaki zabytków, sklepów, hoteli, restauracji, i tak dalej — wszystko to może okazać się bardzo przydatne.

Zespół ma również nadzieję na większą personalizację map — położenie większego nacisku na dotychczasowych doświadczenia użytkowników indywidualnych w niektórych miejscach. Miałoby to działać na zasadzie, że użytkownik podaje frazę opisującą miejsce, do którego chciałby się udać np. pub dla palaczy i na tej podstawie wyszukiwane jest konkretne miejsce odpowiadające temu opisowi, a będące w okolicy.

Google Maps jest na razie liderem, jeśli chodzi o mapowanie, ale konkurencja taka jak Microsoft nie śpi, więc aby utrzymać swoją dominację na rynku Google Maps musi stale rozwijać swoją technologię. Zmiany te z pewnością będę dawać użytkownikowi coraz więcej możliwości.

Źródło:http://www.digitaltrends.com/