WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Google Project Stream to granie w chmurze przez Chrome’a

Granie w chmurze nabiera rozpędu. Czym jest Google Project Stream i co nam może zaoferować?

Jakiś czas temu firma Google zapowiedziała wejście w rynek gier wideo. Wielu próbowało rozgryźć w jaki sposób amerykański gigant chce wtargnąć na teren rządzony przez PlayStation, Xbox’a oraz Nintendo. Początkowo spodziewano się nowej konsoli stacjonarnej, jednak wraz z upływem czasu zaczęły pojawiać się informacje o powstawaniu nowej usługi streamingowej. Dziś wiemy już co zamierza Google.

Twórcy najpopularniejszej wyszukiwarki świata rzeczywiście zamierzają uruchomić swoją własną chmurę do grania. Zainteresowane osoby będą mogły nawet na mocno przestarzałych komputerach uruchomić najnowsze tytuły! Jak zapowiada Google – wszystko czego potrzebujemy to komputer, przeglądarka Google Chrome oraz łącze o minimalnej prędkości 25 mbps. Pierwsze testy Google Project Stream mają się rozpocząć już w ten piątek, a wybrani Amerykanie spróbują zagrać w Assassin’s Creed: Odyssey. Obraz z potężnych komputerów-serwerów ma trafiać do odbiorców w rozdzielczości 1080p i 60 klatkach na sekundę.

Powstaje jeszcze mnóstwo pytań dotyczących tego jak sprawnie będzie takowa usługa działać? Czy jakość obrazu nie będzie czasem spadać? Co z opóźnieniami? Wydaje się jednak, że takowe sprawy nie powinny być już takim problemem jak w czasach OnLive. Równolegle trwają testy beta podobnej usługi od Nvidii i opinie są bardzo pozytywne. Usługa od producenta kart graficznych pozwala po prostu na wykupienie dostępu do chmury, a wszystkie gry możemy mieć na swoim dysku. Czy tak będzie również w Google Project Stream? Więcej szczegółów poznamy za kilka dni.

Google.com skrywa grę tekstową

Źródło: kotaku.com