WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Google przejęło Fly Labs – zmiany w Google Photos nadchodzą

Firma Fly Labs za pośrednictwem Twittera ogłosiła właśnie, że zostanie wcielona do oddziału związanego z usługą Google Photos.

Niecałe pół roku temu ruszyła platforma Google Photos, którą można by określić mianem odpowiedzi na to, co serwuje użytkownikom Dropbox. Pozwala ona na darmowe przechowywanie zdjęć i filmów, które uwieczniliśmy na naszych smartfonach. Najwięcej zastrzeżeń pojawiło się w związku z ubogimi opcjami edycji materiałów – teraz to wszystko może się zmienić.

Dzieje się tak za sprawą wykupienia Fly Labs przez giganta z Mountain View. Firma odpowiedzialna za aplikacje takie jak Tempo, Fly i Crop będzie prawdopodobnie implementować odpowiednie możliwości w Google Photos. Warto wspomnieć, iż oprogramowanie Latających Laboratoriów zostało pobrane aż trzy miliony razy w ciągu osiemnastu miesięcy, więc ludzie ci znają się na swojej robocie. Teraz, po wykupieniu przedsiębiorstwa, jego programy będą dostępne w App Store przez najbliższe trzy miesiące. Później nie będą otrzymywać aktualizacji, jednak nic nie będzie stało na przeszkodzie, aby ich posiadacze nadal z nich korzystali.

Niestety Google nie ujawniło, jakie dokładnie zmiany pojawią się w usłudze Photos. Pozostaje nam się jedynie domyślać i oczekiwać kolejnych informacji.

[Źródło i grafika: techcrunch.com]