Dawniej podczas wycieczek, żeby znaleźć dobre miejsce, gdzie można niedaleko zjeść, trzeba było pytać przewodnika, albo łamanym angielski spróbować dogadać się z lokalnymi mieszkańcami. Dziś sprawa ta jest nieco ułatwiona, bo wpisujemy z poziomu smartfona interesujący nas rejon i szukamy recenzji pobliskich lokali. Do tej pory musiała nam starczyć jedynie ocena w postaci gwiazdek, bo opinie w Google nie były tłumaczone… a przynajmniej do teraz.

Wujek Google dba o swoich użytkowników, dlatego wprowadził do własnych serwisów nową funkcję. Jeśli poszukujecie np. restauracji przy pomocy Google Search, albo Google Maps i wejdziecie w sekcję opinii, to powinny wyświetlić się Wam przetłumaczone recenzje. Nie musicie nic potwierdzać, ani zaznaczać, bo wszystko wykonane zostanie z automatu. Językiem docelowym będzie ten, który macie aktualnie ustawiony jako domyślny na swoim telefonie. Dodatkowo, obok tekstu pojawi się jedynie stosowna notka o tym, że dana treść została przetłumaczona… i to tyle. Koniec z niepotrzebną zabawą w kopiowanie na mało wygodnym wyświetlaczu smartfonu, żeby znaleźć dobrą knajpę, gdy żołądek niemiłosiernie wręcz ściska.

Dodatkowo Google dodał w marcu możliwość udostępniania swojej lokalizacji. Dzięki niej wybrana garść znajomych może obserwować, gdzie obecnie się znajdujemy, albo jaką trasę przebiegliśmy w danej porze dnia. Fani teorii spiskowych w temacie inwigilacji mogą się tej nowinki bać. Myślę jednak, że opcja ta jest niezwykle przydatna, kiedy próbujemy namierzyć się wraz z rówieśnikami przed imprezą, dzięki czemu pomijamy masę niepotrzebnych telefonów i tłumaczenia sobie nawzajem drogi. Kiedy też lekko „nachmielony” znajomy się gdzieś zgubi, przy pomocy udostępniania lokalizacji, łatwiej będzie go można odnaleźć. Jak to aktywować? Wystarczy w aplikacji Google Maps nacisnąć stosowną ikonkę udostępniania w opcjach. Funkcjonalność ta jest już wdrożona w aplikacji Mapy, przynajmniej w Androidzie 7.0. Testowałem ją wstępnie na Samsungu Galaxy S8+.

źródło i zdjęcie: blog.google

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej