WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google rozpocznie testy dronów dostawczych

Drony dostawcze w końcu poszybują ponad ulicami miast. Federalna Administracja Lotnictwa zezwoliła macierzystej spółce Google, Alphabet, na rozpoczęcie testów. Jest to ogromny sukces dla firmy, która pokazała swój Project Wing w 2014 roku, a wprowadzenie do komercyjnego użytku zaplanowała na 2017.

Jednak tak naprawdę niewiele wiadomo na temat tego systemu. Poza materiałem promującym z 2014, który możecie znaleźć pod tym linkiem, firma nie udostępniła zbyt wielu informacji. Jego zasady działania możemy jedynie się domyślać na podstawie istniejących rozwiązań. Istotne jest jednak, że Alphabet dostanie zezwolenie na testowanie różnych aspektów systemu, takich jak dostarczanie paczek poza zasięgiem wzroku pilota.

Rząd Stano Zjednoczonych zaczął bardzo poważnie wspierać tego typu technologię. Poza ty zezwoleniem, postanowił on przeznaczyć na badania i testy dronów 35 milionów dolarów, w ciągu następnych pięciu lat. Kolejne 5 milionów zostało natomiast przeznaczone na wsparcie rozwoju systemu zarządzania ruchem dla dronów w stanie Nowy Jork.

Źródło: http://www.popularmechanics.com