WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Google Street View na smartfony

Google zaprezentowało właśnie aplikację mobilną Street View. Aplikacja ta pozwala użytkownikom smartfonów zagłębić się w popularną funkcję Google Maps. Dzięki niej można oglądać zdjęcia miejsc nie tylko z lotu ptaka, ale też rozglądać się po nich z poziomu ulicy. Nowy program jest tak naprawdę rozwinięciem wcześniejszego Photo Sphere Camera, pozwalającego na tworzenie, udostępnianie oraz przeglądanie panoramicznych, 360-stopniowych fotografii.

GSV2

Oryginalna Photo Sphere Camera nie zyskała zbyt wielkiej popularności. Przykładowo, w środowisku iOS zajmowała odległe 363 miejsce w kategorii aplikacji „Photo and Video”. Z kolei Google Maps, w którym funkcja Street View zadebiutowała, jest ósmą najpopularniejszą aplikacją wszechczasów w tym systemie. W jaki sposób Google postanowił wzbogacić Photo Sphere Camera, żeby uczynić ją atrakcyjniejszą dla użytkownika?

GSV3

Po pierwsze i najważniejsze, użytkownicy aplikacji Street View, będą mieli dostęp nie tylko do panoram utworzonych przez siebie i przez innych użytkowników, ale też z bogatej bazy widoków zarejestrowanych przez Google na potrzeby funkcji Street View w Google Maps. Poza znacznie większym wyborem miejsc do obejrzenia osoby korzystające z nowości będą też miały do wyboru większą paletę sprzętu. Odświeżona i zrebrandowana aplikacja ma bowiem współpracować z nowszymi aparatami sferycznymi, takimi jak Ricoh Theta S czy NCTech iris360. Czas pokaże, czy te rozwiązania sprawdzą się w praktyce i przywabią nowych użytkowników.

[źródło i grafika: techcrunch.com]