WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Google ma własną firmę produkującą samochody

Projekt niezależnych samochodów Google dostał własną nazwę: Google Auto LLC.

Od roku 2011 w dokumentach widnieje nazwa „Google Auto”, tak nazywa sie producent nowych samoprowadzących się samochodów Lexus, które zastąpiły wcześniej używane Priusy. Do tej pory, Google Auto wyprodukowało takich cudeniek 23, a do pracy tego wydziału należy również nadawanie numerów identyfikacyjnych każdemu samochodowi.

Pozytywną stroną tego przedsięwzięcia z perspektywy Google jest to, że w ten sposób firma broni się przed ewentualnym ryzykiem w postaci pozwów sądowych. W wypadku nadejścia takowych, odpowiedzialnymi będą Google Auto, a nie samo Google, co wpłynie również na stabilność finansową giganta.

Future-technology-Concept-of-the-car-with-the-autopilot-Google

Dziennikowi The Guardian udało się również dowiedzieć co nieco na temat samochodów pochodzących z Google Auto: mają one napęd na tylne koła i działają dzięki 20-30kW silnikowi. Takie cudeńka wyjechały na publiczne drogi w czerwcu, jednakże minie jeszcze sporo czasu, zanim staną się powszechnie dostępne dla klientów. Jedno jest jednak raczej pewne – wielu z nas za kilka lub kilkanaście lat, do pracy będzie wozić inteligentny samochód Google (lub innego producenta).

[źródło: theverge.com; zdjęcia: theinquirer.net, itechfuture.com]