Google postanowiło pójść w ślady kolegów po fachu z Apple i Mercedesa, również decydując się na gruntowną zmianę swojego podejścia do kwestii samochodów autonomicznych.

Przypomnijmy, że do tej pory Google planowało produkcję własnego pojazdu pozbawionego kierownicy i pedałów. Aktualne podejście zakłada jednak współpracę z producentami samochodów konwencjonalnych, aby w przyszłości uruchomić usługę „dzielenia samochodu” autonomicznego do końca przyszłego roku.

Fiat Chrysler zdecydował się na produkcję prototypu pojazdu dla Google, bazującego na minivanie Chrysler Pacifica. Jeżeli wrażenia z testów będą pozytywne, samochody tego typu mają duże szanse na bycie wykorzystanym w ewentualnej usłudze komercyjnej. Nie jest to zbyt wielkie zaskoczenie, gdyż obydwie firmy zapowiedziały współpracę w maju tego roku.

CEO spółki Alphabet Larry Page i CFO Ruth Porat określa się jako odpowiedzialnych za podjęcie decyzji o tak istotnej zmianie, gdyż uznano model pozbawiony kierownicy i pedałów za niepraktyczny. Zmiana kierunku jest rzekomo postrzegana wewnątrz wydziału Chauffeur, zajmującego się autonomicznym pojazdem, jako kontrowersyjna. Jeden ze współzałożycieli Google, Sergey Brin, jest bowiem fanem pomysłu o zaprojektowaniu pojazdu autorskiego od początku do końca.

źródło: theverge.com | zdjęcie: google.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej