WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GoPro zostanie uzupełnione o pilot do kontroli głosowej

Najnowsze kamery GoPro pozwalają właścicielowi na obsługiwanie ich głosowo, nakazując – na przykład – by rozpoczęły lub przestały nagrywać, zrobiły serię zdjęć lub się wyłączyły. W ostatnich dniach producenci postanowili poprawić to rozwiązanie za pomocą małego pilota.

Kamery sportowe noszą swoją nazwę nie dlatego, że najczęściej korzysta się z nich w statycznych środowiskach, lecz właśnie z powodu dynamizmu, w jakim przychodzi im funkcjonować. Kontrola głosowa GoPro działa ponoć całkiem nieźle, ale kiedy rozpocznie się szalony zjazd na snowboardzie albo piekielnie szybką jazdę na rowerze górskim, nawet krzyk może nie być wystarczający, aby przemówić do tego urządzenia.

Z tej przyczyny, GoPro postanowiło wypuścić Remo – pilot, będący dopełnieniem mechanizmu kontroli głosowej. Urządzenie to można zaczepić niczym klips, nie martwiąc się o próby wytrzymałościowe – tak jak samo GoPro, Remo jest wodoodporny i całkiem wytrzymały.

Rzecz jasna, pilot odczytuje wszystkie instrukcje głosowe, którymi możemy komunikować się z samą kamerą, w dziesięciu językach. Zasięg działania Remo to około dziesięć metrów, a cena urządzenia wynosi 80 dolarów. Czy jest to kwota, której zapłacenie byłbym w stanie zaakceptować? Jeżeli wykorzystywałbym GoPro głównie w ekstremalnych warunkach, myślę, że tak.

źródło i zdjęcie: engadget.com