WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gra F1 2017 powróci w sierpniu wraz z klasycznymi bolidami

Wraz z zajściem kilku poważnych zmian w Formule 1, również twórcy gry opartej o nią – F1 2017 – musieli dorównać pod względem innowacji nowym właścicielom. 

Dla starych wyjadaczy torów Formuły 1 najważniejszą wiadomością będzie prawdopodobnie to, że w F1 2017 wrócą klasyczne bolidy. Codemasters na swoją listę legendarnych pojazdów wpisało 12 klasyków, z których póki co dziewięć pozostaje anonimowymi. Reszta to natomiast choćby McLaren MP4/4, w którym to jeździli Ayrton Senna i Alain Prost. W roku 1988, pojazd ten okazał się niezrównany, a kierowcy wygrali z jego udziałem 15 na 16 wyścigów. Nawet dominujący Mercedes 2016 F1 W07 Hybrid nie jest w stanie dorównać tym liczbom.

Melduje się również 1992 Williams FW14B, jeden z najbardziej wyrafinowanych bolidów w historii. Stworzony przez Nigela Mansella i Ricardo Patrese, pojazd ten zawierał sporą liczbę systemów, które aktualnie są w F1 zabronione.

Ostatnim z ujawnionych pojazdów jest Ferrari F2002, w którym śmigali Michael Schumacher i Rubens Barrichello z niemalże tak dobrymi skutkami, jak w przypadku MP4/4, zwyciężając 14 na 15 wyścigów.

Według dyrektora kreatywnego Codemasters, klasyczne pojazdy zostaną wplecione w tryb kariery:

Jako część Twojej kariery, zostaniesz zaproszony do wzięcia udziału we współczesnych wyścigach w różnych klasycznych samochodach F1 na przestrzeni całego sezonu. Postanowiliśmy również urozmaicić F1 2017 poprzez dodanie czterech alternatywnych tras, a także nowych typów gameplayu. Klasyczne pojazdy będą również dostępne w pozostałych trybach, takich jak tryb dla wielu graczy czy walka z czasem.

źródło: arstechnica.com | zdjęcie: pcadvisor.co.uk