W ostatnich miesiącach deweloperzy wydają coraz więcej gier karcianych z różnym powodzeniem. Studio Fantasy Flight Interactive również postanowiło spróbować uszczknąć kawałek tortu i ujawniło plany co do karcianki inspirowanej uniwersum Władcy Pierścieni.

The Lord of the Rings: Living Card Game nie wpisze się w schemat typowych gier karcianych. Wprawdzie potyczki z innymi graczami w sieci będą dostępne, ale to nie one mają stanowić podstawę zabawy. Rozgrywka będzie skupiać się na kampanii dla pojedynczego gracza, w której pokierujemy grupą trzech bohaterów na terenach Śródziemia. Za pomocą talii składającej się z jednostek, wydarzeń i przedmiotów będziemy zmuszeni poprowadzić wspomnianych protagonistów do zwycięstwa przeciw niezliczonym siłą Saurona kierowanym przez sztuczną inteligencję. Jakiś czas po premierze twórcy dodadzą do gry scenariusze umożliwiające zabawę w trybie dwuosobowej kooperacji.

Ciekawym rozwiązaniem jest też zaimplementowanie niecodziennej mechaniki uzupełniania swojej talii. Ta nosi nazwę Living Card Game i nie polega na otwieraniu pakietów, beczek czy skrzyń z losowymi kartami, a kupowaniu tematycznych rozszerzeń z jasno określonymi kartonikami za prawdziwe pieniądze, albo walutę obecną w grze.

Gra zostanie wydana w pierwszym kwartale 2018 roku w ramach programu Early Access na platformie Steam. Będzie w pełni darmowa, ale możecie zagwarantować sobie wcześniejszy dostęp poprzez zakup jednego z trzech zestawów Founder’s Pack. Co ciekawe, pierwsze dzieło studia Fantasy Flight Interactive zostanie oparte na The Lord of the Rings: The Card Game, czyli fizycznej grze planszowej z 2011 roku.

Źródło: youtube.com, pcgamer.com