WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gra o tron doczeka się spin-offa. Prace ruszą w październiku

Prace nad odcinkiem pilotażowym stanowiącym prequel historii przedstawionej przez George’a R.R. Martina w sadze Pieśni lodu i ognia ruszą w październiku tego roku.

Zdjęcia będą nagrywane w Belfaście, czyli w miejscu, gdzie pracowała już ekipa odpowiedzialna za ekranizację Gry o tron. Spin-off nosi tytuł roboczy o nazwie „Długa noc”, co wiąże się z wydarzeniami opisanymi w książce. Akcja pilota ma rozgrywać się tysiące lat przed wydarzeniami, których mogliśmy być świadkami, oglądając niezwykle popularny serial. Pierwszy odcinek został oparty o scenariusz napisany przez Martina oraz Jane Goldman, która ma na swoim koncie prace nad filmami takimi jak Kick-Ass, a także Kingsman.

Serial przedstawi wydarzenia rozgrywające się od złotego okresu tzw. Ery Herosów aż do najmroczniejszych czasów. Ma pokazać to, czego nie mogliśmy poznać do tej pory – m.in. najstraszniejsze sekrety Westeros bądź faktyczne źródło pochodzenia Innych. Dla fanów oryginału, a szczególnie postaci, które się w nim pojawiły, nie mamy najlepszych wieści. Jak zapowiedział Martin, w najnowszej produkcji nie pojawia się bohaterowie Gry o tron. Jest to oczywiście powiązane z umiejscowieniem akcji (a żadna z postaci, nawet tych wirtualnych, nie była w stanie żyć tak długo).

Nie wiadomo, kiedy produkcja zawita na ekranach. O ile pilot może pojawić się dość szybko, o tyle oczekiwanie na cały sezon serialu może się znacząco przedłużyć. Choć nikogo nie powinno to dziwić, wszak kolejne serie Gry o tron wychodziły w sporych odstępach czasowych.

[Źródło i grafika: deadline.com]