WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gra Planet X3 na MS-DOS z sukcesem na Kickstarterze

Twórca gry Planet X2, która zadebiutowała w poprzednim roku na Commodore 64 zdecydował się na kolejny niecodzienny projekt. Mowa o sequelu w postaci Planet X3, ale tym razem już na system MS-DOS.

Sam pomysł na grę z miejsca wydaje się skazany na porażkę – masa pikseli na system, który wyszedł już z użycia? I to opracowywany nie przez studio, tylko jednego dewelopera, Davida Murraya, którego możecie kojarzyć z kanału 8-Bit Guy? To nie może się udać. No, tego samego zdania z pewnością nie jest ponad 2500 osób, które wpłaciło łącznie 113 tysięcy dolarów przez okrągłe 30 dni na Kickstarterze. Jednak nie trudno im się dziwić, bo ten sam człowiek w pojedynkę stworzył wspomnianego RTSa Planet X2, który rozszedł się w ponad 800 milionów kopii.

Dzielny twórca zmaga się z wieloma programistycznymi programami, które pojawiają się, bo… trudno znaleźć w sieci porady co do MS-DOSa. Ponadto problemem okazuje się umieszczenie gry na starodawnych już dyskietkach, co jest marzeniem twórcy. Ten nie ukrywa, że napisanie Planet X3 jest ogromnym wyzwaniem, które z pewnością spotka się z wieloma przeciwnościami, ale zapewnia, że postara się, aby gra zadebiutowała już na początku przyszłego roku.

Źródło: Kickstarter