WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Grab inkasuje 2,5 miliarda dolarów, aby powiększyć swoje prowadzenie nad Uberem w Azji Południowo-wschodniej

Oferująca przejazdy samochodowe usługa Grab, działająca głównie na terenie Azji Południowo-wschodniej, może właśnie zgarnąć 2,5 miliarda dolarów finansowania.

Pieniądze te miałyby pomóc Grab na zwiększeniu swojej przewagi na rynku w Azji Południowo-Wschodniej, gdzie rynek składa się z 600 milionów ludzi otwartych na usługi internetowe. Chińskie przedsiębiorstwo Didi Chuxing oraz japońskie SoftBank Group złożą się na ponad 2 miliardy dolarów inwestycji, o czym Grab poinformowało w poniedziałek. Dodatkowe pięćset milionów ma nadejść z innych źródeł, co razem składałoby się na sympatyczną kwotę, najwyższego pojedynczego finansowania w historii tego regionu.

Po zakończeniu rundy finansowania, Grab byłby wyceniany na 6 miliardów dolarów. Firma z siedzibą w Singapurze poinformowała, że w Azji Południowo-Wschodniej może się ona pochwalić 95% udziałem na rynku w świadczeniu usług taksówkowych oraz 71% w wypożyczaniu prywatnych pojazdów. Dla firmy pracuje 1,1 miliona kierowców, śmigających prywatnymi samochodami, motocyklami czy taksówkami na terenie siedmiu krajów w regionie.

Ze wsparciem Didi i SoftBanku, Grab osiągnie potężną przewagę na rynku ridesharingu, co pomoże naszej firmie uczynić GrabPay czołowym wyborem metody płatności dla wszystkich ludzi z Azji Południowo-Wschodniej.

Takie zdanie można było przeczytać w oświadczeniu CEO i współzałożyciela firmy Grab, Anthony’ego Tana. Dopływ finansowania Grab pojawia się wtedy, kiedy Uber boryka się z problemami dotyczącymi kultury pracy, pozwem ze strony Waymo oraz prośbą o dostęp do oprogramowania firmy ze strony organów federalnych.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: vertexventures.com