WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Grafika koncepcyjna Luke’a Skywalkera ujawnia historię postaci

Chwalony przez krytyków film film Riana Johnsona Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi spotkał się z ogromną krytyką ze strony fanów. Dotyczyło to głównie wizerunku Luke’a Skywalkera. Przejście z niewzruszonego Jedi to ukrywającego się przed konfliktem pustelnika oburzyło fanów. Okazuje się jednak, że taki wizerunek postaci pojawił się w zamyśle dużo wcześniej.

Grafika została stworzona przez Christiana Alzmanna, odpowiedzialnego za koncepcje z Przebudzenia Mocy i Łotra 1. Na zdjęciu widzimy Luke’a z długimi włosami i siwiejącą brodą, wygląda bardzo podobnie do kreacji z Ostatniego Jedi. Alzmann dodał również do swojej grafiki podpis.

Grafika koncepcyjna Luke’a Skywalkera ujawnia historię postaci

To mój pierwszy obraz, który zrobiłem dla filmu Gwiezdne Wojny: Przebudzenie mocy, to był styczeń 2013 roku. Luke był opisywany jako typ pułkownika Kurtza, ukrywającego się przed światem w jaskini. Zrobiłem tę grafikę, żeby utrwalić ten pomysł.  George Lukas powiedział, że jest fantastyczny.

Wspomniany przez Alzmanna pułkownik Kurtz pochodzi z filmu Czas apokalipsy oparteko na Jądrze Ciemności Josepha Conrada.

Grafika koncepcyjna Luke’a Skywalkera pokazuje, że historia tej postaci jest zgodna z trylogią. Skoro powstała na dwa lata przed premierą Przebudzenia Mocy to znaczy, że charakter postaci miał być taki, a nie inny. Przedstawienie Alzmanna jest więc zgodne z początkową wizją Lucasa. To powinno choć trochę uspokoić wzburzonych fanów, którzy twierdzą, że Johnson popsuł postać Luke’a.

Czytaj też: Peter Weller nie zagra w nowym filmie RoboCop

Źródło: www.cbr.com