Poznaliśmy już ceny RX 580, 570 i 550 to teraz nadszedł już czas na poznanie ich wydajności. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze testy tych grafik. Wprawdzie zostały one wykonane w 3DMark natomiast dobrze pokazują one różnice w wydajności w porównaniu do poprzedniej serii.

RX 580 został zbudowany na bazie Polaris 10, czyli tej samej co w przypadku RX 480. Został on podkręcony oraz zostało dodane jeszcze jedno złącze zasilania. Wydajność jest więc tylko troszkę większa niż w przypadku poprzednika.

RX 570 jest rebrandowanym RX 470. Co ciekawe, rdzeń nie został podkręcony – producent zastosował jedynie szybsze pamięci. Uzyskuje on 5719 punktów w teście 3DMark FireStrike Extreme.

Ostatnią z grafik jest RX 550. Wykorzystuje on już Polarisa 12, więc powinien być całkiem czymś nowym. Posiada on jedynie 640 procesorów strumieniowych dzięki czemu nie ma konieczności zasilania spoza slotu PCIe. Grafika uzyskuje 1849 punktów w FireStrike Extreme, czyli mniej niż RX 460. Więc wbrew oczekiwaniom nie będzie to podkręcona wersja tej grafiki, a coś całkiem nowego.

Źródło: http://www.eteknix.com/