WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Granie na tabletach z rodzicami jest korzystne dla dzieci?

Najnowsze badanie przeprowadzone przez norweskich naukowców podają, że granie w gry na tablecie przez małe dzieci może być korzystne dla ich interakcji z rodzicami. Jest to jedno z nielicznych badań, które nie pokazuje negatywnego skutku nowych technologii.

Naukowcy porównali interakcje pomiędzy dziećmi a ich matkami w trzech sytuacjach: granie w gry online, oglądanie telewizji oraz zabawa rzeczywistymi zabawkami. Wybrali oni matki dlatego, że wcześniejsze badanie na nich się koncentrowały i dzięki temu można było porównać wyniki. Badacze zobaczyli, że podczas grania online matki bardziej angażowały się i reagowały pozytywniej niż w innych przypadkach. Najmniej interakcji było podczas zabawy lalkami czy samochodami. Możliwe, że to dlatego iż kobiety wiele razy jako dzieci same się tym bawiły i były tym znudzone.

Pamiętajcie jednak, że to dotyczy wspólnej zabawy. Jeśli dziecko samo gra np. na tablecie to skutki tego mogą być tylko negatywne, ale jeśli chcecie fajnie spędzić czas z dzieckiem to spokojnie możecie razem pograć w coś na urządzeniu przenośnym.

Dlaczego słysząc bas chce się tańczyć?

Źródło: http://sciencenordic.com