WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gry Total War Saga będą spin offami znanej serii

Czy da się przesadzić z seriami gier? Zapewne można, ale gdzie jest ten limit? Firma Creative Assembly chce sprawdzić to ze swoją serią Total War. Oprócz grami historycznymi, fantastycznymi (Warhammer) otrzymamy także Total War Saga, która ma być spin offem całości.

Total War Warhammer 2 ma zostać wydany w tej jesieni. Następną w kolejce okazuje się być właśnie Total War Saga, która prawdopodobnie ujrzy światło dzienne za rok. Czym będzie ta gra? O tym mówi Jack Lusted z firmy Creative Assembly:

Istnieją kluczowe punkty historii, które niekoniecznie dotyczą jednej postaci i trwają one zaledwie kilka miesięcy czy lat. Takie chwile mają tendencję także do ograniczania się do pewnego obszaru geograficznego.

Takie momenty są idealnym paliwem dla Total War. Są beczką z prochem, gdzie wszystko może się zdarzyć i historia może pójść w dowolnym kierunku. […]

Najlepszym wyjaśnieniem tego jest gra Shogun 2, która właśnie skupiła się na jednym regionie i krótkim czasie. Nowe gry mają mieć mechanikę taką samą jak cała seria oraz mają być tak samo dużymi projektami. No cóż, pozostaje nam czekać aż otrzymamy więcej informacji. Może któraś z części skupi się wreszcie na Polsce? Wszak takich historii mamy wiele do opowiedzenia.

Źródło: http://pcworld.com/