WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Gry-usługi przynoszą miliony dolarów

Opublikowano wyniki finansowe pochodzące z firm stawiających na gry-usługi. Zarobki są olbrzymie.

Opublikowany raport podaje najważniejsze informacje finansowe dotyczące działania modeli biznesowych firm Activision oraz Electronic Arts. Okazuje się, że wartość rynkowa obu korporacji od 2012 wzrosła o 79 miliardów dolarów. W ciągu ostatnich 6 lat wartość rynkowa EA wzrosła z 4 miliardów dolarów do 33 miliardów. Wartość rynkowa Activision wzrosła z 10 miliardów do ponad 60 miliardów dolarów.

Jaki tytuły pomagają firmom zarabiać takie pieniądze? W przypadku Electronic Arts jest to The Sims 4, Star Wars: The Old Republic, Star Wars: Battlefront, Battlefield, Madden, UFC oraz FIFA. Activision swój sukces zawdzięcza za to Call of Duty, Destiny oraz Overwatch.

Co ciekawe, obie firmy dostrzegły, że coraz więcej zarobionych pieniędzy pochodzi ze sprzedaży cyfrowej, a spada sprzedaż pudełek. W przypadku EA mówimy o wzroście o 31 procent w przypadku cyfry oraz spadku pudełek o 17 procent. Activision również odnotowało wzrost przychodów z cyfrowej dystrybucji, jednak tutaj wyniki mogą różnić się od EA, ponieważ Acti zakupiło dewelopera gry Candy Crush – King. Pozwoliło to zarobić w cyfrowej dystrybucji o 94 procent więcej niż dotychczas.

Czytaj też: Tekken 7 rozszedł się w milionowym nakładzie

Źródło: playstationlifestyle.net