WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

GTX 2080 może kosztować 1499 dolarów

Obecnie najwydajniejszą kartą, która posiada różne wersje niereferencyjne, jest GTX 1080 Ti. Jej cena jest ogromna – na Amazonie kosztuje ona ponad 1200 dolarów. Najnowsze doniesienia z branży mówią o tym, że ceny kart nie poprawią się do 3 kwartału 2018 roku. Co to oznacza dla nowej serii, którą przygotowuje Nvidia?

Okazuje się, że nowa karta GTX 2080 może kosztować aż 1499 dolarów. Powinna ona posiadać pamięci GDDR6 i mieć wydajność na poziomie dwóch kart GTX 1080 w SLI. Przy tym pobór mocy jak i wydajność w wyższych rozdzielczościach powinny stać na lepszym poziomie niż wspomniane wcześniej grafiki w SLI. Taka różnica w wydajności była już widoczna przy premierze GTX 1080, gdzie przebijała ona 2x GTX 980. Biorąc to pod uwagę i obecne ceny kart, 1499 dolarów wydaje się być tą półką cenową, w jaką celuje Nvidia.

Cena może wydawać się dla Was śmieszna i zdecydowanie za duża i tu się z Wami całkowicie zgodzę. Natomiast to rynek dyktuje kwotę jaką musimy zapłacić. Aktualnie zapotrzebowanie na grafiki do koparek kryptowalut jest tak ogromne, że czasami mam myśli, iż powinniśmy się cieszyć że cena GTX 2080 nie będzie jeszcze większa. Ale tak naprawdę co się stanie w przyszłości to dopiero zobaczymy po premierze.

Źródło: https://www.tweaktown.com