WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Hakerzy grożą ujawnieniem tożsamości 37 milionów użytkowników Ashley Madison

Kontrowersyjny portal Ashley Madison, któremu udało się zgromadzić 37 milionów użytkowników skłonnych do zdrady swoich drugich połówek, może mieć wkrótce spore problemy.

Wszystko za sprawą grupy hakerów posługujących się nazwą „The Impact Team”, grożących, że jeżeli Ashley Madison nie zrezygnuje ze swojej działalności, w sieci pojawią się dane użytkowników popularnego portalu. Dość mówić, że hasłem promocyjnym serwisu jest „życie jest krótkie, przeżyj romans”, co tworzy bazę pełną poufnych informacji, na której bezpieczeństwie zależy wielu ludziom.

1348995559803502223

Biorąc pod uwagę, że chodzi o personalia osób, które zdecydowały się na zdradę swojej drugiej połowy, zagrożenie może być rzeczywiście opłakane w skutkach. Szczególnie, że zostało ono udowodnione przez próbkę danych wykradzionych tak z Ashley Madison, jak i innych podobnych portali Cougar Life i Established Man. Jeżeli nie zostaną one wyłączone, wszystkie informacje – nazwiska, adresy, upodobania erotyczne 37 milionów internautów – ujrzą światło dzienne.

Zadra, jaka najwidoczniej zaważyła o konflikcie między The Impact Team a Ashley Madison, powstała, kiedy zespół hakerów dowiedział się, że wbrew zapewnieniom portalu, nie można na nim w pełni wymazać śladów swojej aktywności. Prawda jest taka, że informacje dotyczące profilu może i są usuwane, ale szczegóły zamieszczone na karcie kredytowej, a więc adres bilingowy oraz imię i nazwisko, pozostają w sieci.

[źródło i grafiki: gizmodo.com]