WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Haker wykradł scenariusze seriali i nagie zdjęcia celebrytów

23-letni obywatel Wysp Bahama został oskarżony o kradzież danych należących do 130 popularnych osób. Wśród materiałów znalazły się niewydane jeszcze teksty piosenek, scenariusze seriali, zdjęcia paszportów, a nawet seks-taśma.

Alonzo Knowles poinformował jedną ze stacji radiowych, że ma na sprzedaż dane dotyczące sześciu nadchodzących odcinków popularnego serialu. Prowadzący audycję poinformował o tym fakcie osoby związane z telewizyjną produkcją, te z kolei zawiadomiły Departament Bezpieczeństwa. Od tego momentu haker prowadził rozmowy już z policyjnym agentem (oczywiście nie wiedząc o specjalizacji swojego rozmówcy).

Ten zaś, pod pretekstem zakupu wykradzionych materiałów spotkał się z pochodzącym z Bahamów mężczyzną. Aresztowano go w momencie, gdy przyjmował 80 tysięcy dolarów zapłaty. W czasie przesłuchania Knowles przyznał się do wykradzenia prywatnych informacji, pikantnych materiałów i scenariuszy należących do co najmniej 130 osób.

Aby zdobyć te dane, haker wysyłał do celebrytów wiadomości o konieczności wysłania swoich haseł w celu zabezpieczenia kont. Metoda okazała się skuteczna, a po zdobyciu pełnego dostępu, Knowles mógł bezproblemowo zdobywać kolejne informacje.

[Źródło i grafika: theverge.com]