WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Hakerzy mogą ukraść odciski palców posiadaczy Samsunga Galaxy S5

Luka w zabezpieczeniach modelu S5 stwarza możliwość skopiowania danych powiązanych z liniami papilarnymi użytkownika telefonu.

Do firmy Samsung zaczęły docierać informacje o potencjalnie niebezpiecznym błędzie dotyczącym ochrony danych. Luka na pewno dotyczy jednego konkretnego modelu, czyli S5, jednak niewykluczone, że inne również są zagrożone.

Problem leży w tzw. Trusted Zone, gdzie przechowuje się dane takie jak właśnie linie papilarne. Tych używamy korzystając ze smartfonów choćby do odblokowywania urządzeń. Zabezpieczenie telefonu odciskiem palca daje nam możliwość wyłącznego odblokowywania go, ale stwarza też szansę dla oszustów na wydobycie istotnych informacji.

Specjaliści zajmujący się badaniem błędów twierdzą, że luka występuje w wersji Androida 5.0 lub niższych. Aktualizacja do 5.1.1. powinna wyeliminować zagrożenie. Hakerzy, podmieniając obraz wyświetlany na ekranie, mogą doprowadzić do autoryzacji płatności przez właściciela urządzenia, który sądzi, że odblokowuje w ten sposób telefon. Istnieje też szansa, że oszuści mieli możliwość wprowadzenia własnych odcisków palców jako linii papilarnych posiadacza smartfona.

Samsung zapowiedział jak najszybsze wyeliminowanie niedogodności i zajął się badaniem sprawy.

Źródło: dailydot.com