HL Tech to centrum technologiczne, które powstaje w ramach grupy Hargreaves Lansdown. Jest to jedyne centrum ulokowane poza Wielką Brytanią. Obecnie firma zatrudnia 50 osób i prowadzi rekrutację na kolejne 20 stanowisk.

Misją tej firmy jest tworzenie, testowanie oraz wdrażanie najnowszych rozwiązań. Polskie centrum ma też za zadanie dostarczać bezpieczne oprogramowanie. Oddział w Polsce uzupełnia więc zespół w Bristolu. Michał Głowiński, Dyrektor Zarządzający HL Tech, mówi:

W HL Tech udowadniamy, że perfekcyjna współpraca pomiędzy IT i biznesem istnieje. Nasi programiści mają realny wpływ na projekty, wybór technologii oraz tworzenie wizerunku firmy. Właśnie dzięki temu oferujemy najlepsze rozwiązania IT dla biznesu.

Centrum powstało w Warszawie ze względu na kulturę biznesową oraz łatwy dostęp do wysokiej klasy specjalistów w tej branży. Chris Hill, CEO w Hargreaves Lansdown, komentuje:

Chcemy inwestować w najlepsze technologie, dlatego misją HL Tech jest rozwój oprogramowania dla całej Grupy. Większe możliwości rozwoju IT zwiększają naszą zdolność do ulepszania oferowanych przez nas usług, a ostatecznie działalności Hargreaves Lansdown. Dzięki połączeniu utalentowanych programistów i naszego doświadczenia oddamy w ręce przedsiębiorców technologie, które zrewolucjonizują sposób inwestowania i oszczędzania.

Siedziba firmy znajduje się w budynku Warsaw Spire przy Placu Europejskim. Biura firma wynajęła na 34 piętrze. Aleksandra Babicka, Head of HR w HL Tech, dodaje:

Przestrzeń, w której pracujemy ma dla nas wszystkich ogromne znaczenie. Dlatego też z dużą dbałością podeszliśmy do kwestii urządzania powierzchni biurowej. Mamy więc nie tylko fenomenalny widok na panoramę Warszawy, ale także komfortowe pokoje tematyczne, kameralną strefę chill-out i przestrzeń kuchenną, a nawet bar zaprojektowany na wzór nowoczesnych kawiarni i pubów. Do współpracy przy aranżacji biura zaprosiliśmy firmę Trzop Architekci i dziś już wiemy, że był to dobry wybór, jesteśmy bardzo zadowoleni z efektu końcowego.

Źródło: Materiały prasowe

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!