WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Hearthstone otrzyma trzy dodatki w roku 2017

Blizzard planuje wstrząsnąć swoją niezwykle dochodową karcianką osadzoną w świecie Warcrafta – Hearthstone, wypuszczając całą masę zmian na przestrzeni najbliższego roku.

W przeciwieństwie do doświadczeń, jakie gracze Hearthstone’a mogli wyciągnąć z poprzednich dodatków do gry, tym razem Blizzard decyduje się na wprowadzenie trzech pełnych zestawów kart w ciągu roku 2017. Jednocześnie, z formatu rozgrywki Standard zniknie sześć kart, w tym uwielbiani przez graczy Ragnaros the Firelord oraz Sylvanas. Przygotujcie się na Rok Mamuta.

W zeszłym roku Blizzard musiał zmierzyć się z możliwym konsekwencjami wprowadzenia nowych kart, które mogły spotkać się z problemami w zbalansowaniu dotychczas istniejących kart, którymi stosunkowo łatwo było zdominować rozgrywkę. Studio zdecydowało się podjąć decyzję, aby podzielić główną część rozgrywki Hearthstone’a na dwa tryby: Standard, w którym znaleźlibyśmy wszystkie oryginalny karty wraz z tymi pochodzącymi z ubiegłorocznych Ekspansji, a także Wild, gdzie można grać każdą możliwą kartą.

W taki sposób, pierwsza Ekspansja, która pojawi się w tym roku, usunie z trybu Standard karty z Blackrock Mountain, The Grand Tournament oraz League of Explorers. To jednak nie wszystko – Blizzard najwyraźniej nie był zadowolony z kilku kart, które można odnaleźć w oryginalnym zestawie i które do tej pory były uznawane za kanoniczne, niezagrożone przejściem na emeryturę. Wspomniana szóstka z nich przeniesie się jednak do „Hall of Fame”, co oznacza zakazanie ich użycia w trybie Standard. Jak można sobie łatwo wyobrazić, nowi gracze ucieszą się na brak ciężaru mierzenia się z legendarnymi kartami, na których zdobycie nigdy nie mieli szans, starsi zaś będą opłakiwać ich stratę.

Z zalet planów Blizzarda warto wymienić fakt, że jeśli nadchodzące Ekspansje są tak duże jak te poprzednie (składające się ze 130 kart), w Roku Mamuta powinno pojawić się dwa razy więcej kart niż dwanaście miesięcy wcześniej. Tak, to bardzo dużo zmian w taktyce i potencjalnych problemów z nich wynikających, ale po to przecież gra się w Hearthstone, prawda?

Kiedy można się więc spodziewać nadejścia pierwszego dodatku, który rozpocznie Rok Mamuta? Blizzard pozostaje wierny tradycji, nie zdradzając żadnej konkretnej daty. Możemy się jednak spodziewać zapowiedzi około miesiąc przed uruchomieniem najnowszej Ekspansji, co do której od dawna krążą już plotki, że miałaby ona koncentrować się na dinozaurach i nazywać The Lost Secrets of Un’Goro.

źródło: engadget.com | zdjęcie: yahoo.com