WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ

Hearthstone: Wiedźmi Las pierwszym rozszerzeniem w 2018 roku

Hearthstone ogłosił swoją pierwszą ekspansję w 2018 roku. Wiedźmi Las dostarczy 135 nowych kart, w których znajdą się duchy, wilkołaki aka worgeny i inne przerażające stworzenia. Z tej okazji Blizzard wydał zwariowany trailer inspirowany amerykańskim horrorem, który zawiera wprowadzenie do sześciu nowych kart.

Nie ważne, czy lubicie karcianki, czy może jesteście wiecznymi przeciwnikami Hearthstone. Ekipie odpowiedzialnej za tej tytuł należą się brawa z racji zapowiedzi wideo, jakie przygotowują z okazji wszelkich ciekawych nowości. Ze względu na to polecam obejrzenie poniższego filmiku, który w pewnym stopniu wyłamuje się z gatunku nudnawych i sztampowych akcji reklamowych. Koniec jednak z chwaleniem Blizzarda, rzućmy okiem na nowe rozszerzenie, które wprowadzi do gry zatrważającą grozę… oczywiście pod otoczką stosownej, kreskówkowej stylistyki.

Wiedźmi Las zostanie osadzony fabularnie w królestwie Gilneas, w którym mieszkańcy mają zdolność transformacji w postać Worgena. Otóż okazało się, że orkowa szamanka chce trochę namieszać w otaczających włości lasach, dlatego gracz będzie musiał stawić czoła czyhającym tam kreaturom. Ze względu na to przygoda dla pojedynczego gracza zostanie skupiona na instancyjnych walkach z bossami. Coś na wzór lochów z Koboldów i Katakumb, ale tym razem w nasze ręce wpadnie czterech nowych bohaterów.

Oczywiście nowe rozszerzenie oznacza wprowadzenie świeżych kart z innowacyjnymi mechanikami. Tym razem jest to słowo kluczowe Echo i Zryw, które przypomina Szarżę, ale wyposażone w nią jednostki nie mogą w turze zagrania atakować bohatera. Z kolei wspomniane Echo polega na tworzenie duplikatów karty stronnika wraz z jego zagraniem. Oznacza to tyle, że posiadając stronnika ze wspomnianą umiejętnością, otrzymamy jego kopie w momencie jego zagrania.

Nowością są również karty Worgenów, które zależnie od tury zmieniają swoje punkty ataku i życia względem siebie. Dołożono również coś dla fanów innowacyjnych talii, w których to nie może znaleźć się określona ilość/typ kart. Tym razem taką mechanikę wykorzystuje Genn Szarogrzywy i Baku, Pożeraczka Księżyca, które bezpośrednio wpływają na naszą umiejętność bohaterską.

Źródło: wcftech.complayhearthstone.com