Czasem twórcy powinni uważać na to, co wkładają i co zostawiają w plikach swoich gier. Udowodnił to moder Dropoff, który w folderze remastera Dark Soulsa znalazł mapę lokacji z Bloodborne. A więc co lokacja wyjęta rodem z tytułu z 2015 roku robiła w remasterze gry z 2011 roku?

Odpowiedź na to zaserwował nam serwis Kotaku, który to nawiązał kontakt ze wspomnianym moderem. Sam plik z mapą ukrywający się pod nazwą „m99_99_98_00” odnalazł w oficjalnych plikach gry Dark Souls Remaster (swoją drogą ta oficjalnie zadebiutowała już na Steam), które to w przypadku tej serii od FromSoftware zwykły określać testowe elementy właśnie prefiksem „m99„. Odnaleziona lokacja jest żywcem wyjęta z Bloodborna i pomimo braku kilku detali przedstawia miejsce nazwane „Upper Cathedral Ward„. Dropoff wyjaśnił też fakt pojawienia się Trevora na tych prymitywnych teksturach. Nie było to nic skomplikowanego, ponieważ proces wymagał wrzucenia pliku do programu 3D, który następnie mógł zostać otworzony przez aplikację GTA V.

Sama lokacja ma jednak więcej tajemnic, niż moglibyśmy się tego spodziewać. Według innego modera, Lance McDonald, plik ją przedstawiający sięga jeszcze czasów przed 2011 rokiem, czyli przed premierą pierwszego Dark Soulsa. Wygląda więc na to, że lokacja z Bloodborna z 2015 roku miała pojawić się w zupełnie innym tytule. Podobnie jak część poziomu „Boletaria” z Demon’s Souls, którą ten sam moder znalazł w tym samym zbiorze plików. Może i nie jest to nowina, która zmieni nasze postrzeganie growego świata, ale jest to jedna z tych ciekawostek, które są zdecydowanie warte podrzucenia dalej.

Źródło: Kotaku

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!