WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Historia świata gry World of Warcraft w pigułce

World of Warcraft nadal ma się dobrze, a nadchodzący dodatek Battle of Azeroth tylko napędza sprzedaż tego ikonicznego dzieła Blizzarda. Przed jego premierą warto jednak odświeżyć swoją pamięć, w czym pomogą Wam sami twórcy.

Za każdym razem, kiedy wspominam serię Warcraft, mam przed oczami historię i uniwersum, które zasługuje po prostu na medal. Nic w tym dziwnego, bowiem Blizzard stworzył za pośrednictwem gier wideo świat, którego złożoność i rozbudowanie dorównuje wielkim powieściom. Swoją cegiełkę dołożyło do tego wiele książek i opowiadań, które umożliwiły fanom poznanie Warcrafta już od samych początków kreacji Azeroth.

Jednak już sam World of Warcraft poprowadził na przestrzeni 14 lat i sześciu dodatków taką opowieść, którą nie sposób spamiętać. Dlatego też trzech z pracowników studia zdecydowało się na nagranie materiału, w którym to opowiadają historię rozpoczętą w 2004 roku. Nie omijają żadnych dodatków i poruszają (wydaje się) najważniejsze momenty, co ma przygotować najgorliwszych miłośników do dodatku Battle of Azeroth. Film został oczywiście stworzony w języku angielskim.