WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Historię Obi-Wana Kenobiego dostaniemy w formie serialu?

Odkąd Disney postanowił stworzyć spin-offy, które miały wypełnić przestrzeń kinowa pomiędzy kolejnymi Epizodami fani chcieli zobaczyć film o Obi-Wanie. Po porażce filmu o Hanie Solo plany co do gwiezdno-wojennych spin-offów zostały wstrzymane. Przynajmniej jeśli chodzi o filmy. Możliwe jednak, że historię Obi-Wana Kenobiego dostaniemy w formie serialu.

Choć kinowe filmy z serii Gwiezdne Wojny: Historie zostały wstrzymane, to projektów nie zarzucono. Disney postanowił przenieść je na mały ekran i swoją nowopowstającą platformę Disney+. Jednym z takich seriali ma być, podobno, serial o Mistrzu Jedi. Według Star Wars News jest on teraz jednym z priorytetów studia jeśli chodzi o nowo powstającą platformę. Ma mieć 6 odcinków, których akcja toczyłaby się pomiędzy wydarzeniami z Zemsty Sithów a Nowej Nadziei. Według plotek, informacje o tym zostaną ogłoszone podczas święta Gwiezdnych Wojen w Chicago.

Czytaj też: Jest jeszcze szansa dla anulowanych seriali Marvela?

Kto zagra główną rolę?

Możliwe, że historię Obi-Wana Kenobiego dostaniemy w formie serialu

Nie wiadomo, czy w Evan McGregor powtórzy swoją rolę Mistrza Kenobiego. Jednak aktor w ubiegłym roku stwierdził, że mógłby powtórzyć swój występ w Gwiezdnych Wojnach. Pojawił się nawet na premierze Solo. Według Star Wars News projekt Obi-Wan miał rozpocząć zdjęcia wkrótce po debiucie Solo, ale przełożono go ze względu na marne wyniki filmu o Hanie.

Jeśli faktycznie historię Obi-Wana Kenobiego dostaniemy w formie serialu, to byłaby bardzo dobra wiadomość. Na pewno taka forma pozwoliłaby na ukazanie o wiele więcej treści niż film kinowy. Według plotek serial skupiłby się na czasach, kiedy Kenobi wiedzie pustelnicze życie na Tatooine i obserwuje młodego Luke’a.

Niezależnie od tego, czy serial o Obi-Wanie to tylko zwykła plotka, Disney szykuje dla nas sporo premier ze świata Gwiezdnych Wojen. W grudniu dostaniemy IX Epizod, a na Disney+ przygotowywana jest seria The Mandalorian i opowieść o Cassianie Andorze. Będziemy mieli więc sporo okazji, by znaleźć się daleko, daleko w odległej galaktyce.

Czytaj też: Tom Holland potwierdził jedną z teorii o Endgame?

Źródło:  digitaltrends.com