WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

HMD Global prezentuje 5 nowych modeli smartfonów Nokia

HMD Global poinformował wczoraj o rozszerzeniu oferty smartfonów o cztery modele: Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus, nowa Nokia 6 oraz Nokia 1. Na rynek trafi też nowa wersja klasycznej Nokii 8110, o której możecie przeczytać w osobnym newsie.

Trzy modele – Nokia 8 Sirocco, Nokia 7 Plus oraz nowa Nokia 6 dołączą do Android One. Dzięki temu będą one miały dostęp do wysokiej jakości oprogramowania stworzonego przez Google. Smartfony mają także mieć standardowo zainstalowany system Android Oreo co jest bardzo dobrą wiadomością. Nokia 8 Sirocco to bardzo wydajny sprzęt, którym celem jest walka z flagowcami od konkurencji. Nokia 7 Plus to model idealny dla twórców treści multimedialnych. Nowa Nokia 6 ma poprawić błędy w starszej, wielokrotnie nagradzanej wersji. Nokia 1 ma zapewnić tani smartfon dostępny dla każdego użytkownika. Juho Saravikas, dyrektor ds. produktów w HMD Global, komentuje:

Cieszymy się niezmiernie, że możemy poinformować o rozszerzeniu naszej oferty i wprowadzeniu na rynek pięciu nowych urządzeń. Nokia 8 Sirocco wyznacza nowe standardy w dziedzinie projektowania smartfonów, a Nokia 1 jest naszym najbardziej dostępnym produktem.

Nowe urządzenia stanowią potwierdzenie naszej innowacyjnej strategii projektowania. Bogate doświadczenia w dziedzinie technologii przetwarzania obrazu, we współpracy z firmą ZEISS, są tu szczególnie istotne. Konstruując smartfony, korzystamy z najlepszych dostępnych materiałów, dbamy również o wyróżniającą stylistykę wszystkich produktów w ofercie. Nasze urządzenia odznaczają się niezawodnością i trwałością charakterystyczną dla telefonów Nokia.

Jesteśmy dumni, że produkujemy smartfony, które realizują rzeczywiste potrzeby użytkowników. Decyzja o wspieraniu czystego, bezpiecznego i aktualnego systemu Android jest podstawą naszej strategii i tym. Obecnie zacieśniamy współpracę, stając się wiodącym globalnym partnerem programu Android One oraz dostarczamy rozwiązania zatwierdzone przez firmę Google.

Nokia 8 Sirocco i Nokia 7 Plus będą dostępne w sprzedaży na początku kwietnia. Ich cena będzie wynosiła kolejno 749 euro i 399 euro. Nokia 6 trafi do sprzedaży w maju w cenie 279 euro a Nokia 1 także na początku kwietnia w cenie 69 euro.

Źródło: Materiały prasowe