Neurio – twórcy Home Intelligence Monitor – oferują kolejny produkt. Jest to Home Energy Monitor, który pozwala użytkownikowi na kontrolowanie zużycia energii w czasie rzeczywistym i  co za tym idzie – na istotną jej oszczędność.

Według Neurio, urządzenie może zostać zainstalowane w mniej niż 15 minut – wymaga tylko pojedynczego sensora w skrzynce licznika. Home Energy monitor działa we współpracy z dołączoną aplikacją działającą na iOSie, Androidzie, jak również w przeglądarkach internetowych. Przypomina Intelligence Monitor, ale jest o 100 dolarów tańszy i zbiera mniej dokładne informacje.

Celem urządzenia jest identyfikacja, gdzie dochodzi do strat i co może zrobić użytkownik, by zredukować swoje rachunki. Istnieje przykładowo identyfikator „zawsze włączone”, który skupia się na na urządzeniach pobierających prąd zawsze. Aplikacja uwzględnia również przydomową produkcję ogniw słonecznych, wskazując na efektywność systemu.

Program pozwala również porównać własne zużycie energii elektrycznej i oszczędności z tymi notowanymi przez sąsiednie gospodarstwa domowe. By lepiej zmotywować użytkownika, aplikacja oferuje informacje o sposobach, w jakie można ograniczyć zużycie energii.

Kolejną funkcją urządzenia jest formułowanie prognozowania nadchodzących rachunków. Home Energy Monitor przewiduje ich wysokość, przez co pod koniec miesiąca użytkownik może uniknąć niemiłego zaskoczenia. Oczywiście wówczas program potrzebuje informacji o cenie, jaką płacimy za jednostkę energii.

Home Energy Monitor nie izoluje się od innych domowych smart-urządzeń, czy aplikacji. Neurio posiada otwarte API, a jego nowy produkt jest kompatybilny z aplikacjami innych autorów, na przykład z IFTTT.

Neurio Home Energy Monitor dostępny będzie dla klientów w październiku, obecnie można dokonać preorderu za 149$.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej