Wydział badań i rozwoju Hondy rozpoczął formalne dyskusje z Waymo, zajmującej się dla Google projektem inteligentnych samochodów, na temat możliwej integracji technologii obydwu firm w imię podboju rynku motoryzacyjnego.

Technologiczna kolaboracja między Waymo i Hondą mogłaby wyglądać tak, jak starają się to zorganizować już inne duety firm. Honda zajmowałaby się więc produkcją pojazdów, Waymo z kolei modyfikowałoby je pod kątem oprogramowania do autonomicznej jazdy tak, aby wehikuły przeszły testy wśród trudów jazdy codziennej. Flota autonomicznych pojazdów należących do Waymo wykręciła już niemal 4 miliony kilometrów na publicznych drogach czterech miast Stanów Zjednoczonych: Mountain View, Austin, Metro Phoenix oraz Kirkland.

Na łamach formalnego porozumienia, jakie zawiązano między dwoma firmami, inżynierowie Hondy pracujący w Dolinie Krzemowej oraz japońskim Tochigi, pracowaliby z przedstawicielami Waymo umiejscowionymi w Mountain View oraz Novi, w Michigan. Taka kolaboracja pasowałaby idealnie do wizji Hondy, która pragnie, aby do roku 2020 liczba wypadków, w których udział brałyby pojazdy tej firmy, zmalała o 50 procent. Sposobem na osiągnięcie tak imponujących wyników ma być właśnie implementacja technologii autonomicznego poruszania się pojazdów, co wyjaśnia zainteresowanie się współpracą z Waymo.

źródło: engineering.com | zdjęcie: arstechnica.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej