WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Honor 9 – „Light catcher”

Podwójny aparat, mocny procesor i szklana obudowa 3D. Tak w jednym zdaniu można zamknąć specyfikację nowego flagowca marki Honor. Według twórców rok 2017 jest rokiem renesansu w projektowaniu  smartfonów i w takim stylu stworzony został nowy Honor. Jak to się ma do nowoczesnych bezramkowców konkurencji?

Osobiście uważam, że termin renesansu jest tu mocno przesadzony, widząc innowacyjne twory Samsunga czy też LG. Jednakże Honor wygląda całkiem schludnie i z frontu sprawia wrażenie, że gdzieś już to widzieliśmy.

Przywołuje mi on na myśl starsze konstrukcje Samsunga, czemu nie sposób zaprzeczyć. Jednakże to zastosowanie szkła 3D składającego się z aż 15 warstw na pleckach urządzenia robi bardzo dobre wrażenie. Nadaje mu elegancji oraz efektywności przy odbijaniu świateł.

Telefon występuje na chwilę obecną w dwóch kolorach: nowym – Glaciar Grey oraz niebieskim inspirowanym błękitnym lodem z regionów polarnych. Oba te odcienie wyglądają znakomicie i w połączeniu ze szklaną obudową robią dobre wrażenie.

Jak w większości tegorocznych flagowców Honorowi nie zabrakło podwójnego aparatu z tyłu, który składa się z 12-megapikselowego obiektywu RGB oraz monochromatycznemu obiektywowi o rozdzielczości 20 MP. Dzięki temu zdjęcia wychodzą znakomicie, nawet przy słabym oświetleniu. Aparat wyposażono też w funkcje robienia prawdziwych czarno-białych fotografii z użyciem tylko tego drugiego obiektywu. Honor 9 oferuje też funkcje robienia „ruchomych” zdjęć ukazujących nie tylko ujęty obraz, ale również kilka chwil przed i po jego uchwyceniu. Funkcja portretowa natomiast została wbogacona o szereg nowych funkcji takich jak rozjaśnianie skóry w celu ukrycia niedoskonałości, jak i ogrom innych korekt. Dzięki elektronicznej stabilizacji obrazu filmy, kręcone w 4K są ostre oraz stabilne.

Sercem smartfona stał się SoC Kirin 960 wspomagany 4 GB pamięci RAM.  Układ składający się z 4 rdzeni Cortex-A73 taktowanych zegarem 2,36 GHz oraz 4 wspomagających „wiecznie żywych” Cortexów-A53 @ 1,84 GHz. GPU to Mali-H71MP8. Z takimi parametrami jest to obecnie jeden z najwydajniejszych procesorów mobilnych na rynku, także przyszli posiadacze Honora nie będą mieli się czego powstydzić. Chociaż „jedynie” 4 GB pamięci podręcznej to niezbyt imponująca wartość.

Dzięki technologi Huawei Histen, telefon oferuje znakomitą jakość nagrań audio. Specjalnie dla tego modelu stworzony został nowy korektor dźwięku o nazwie Honor Purity.

W urządzeniu zastosowana została najnowocześniejsza technologia dźwięku 3D – Huawei Histen. Dzięki niej dostępne są trzy tryby audio, dostosowane do różnych scenariuszy użytkownika: Tryb Near zbliża warstwy i niuanse dźwięku i idealnie sprawdzi się podczas słuchania cichej muzyki; Tryb Front zwiększa poziom basów i zapewnia kinową jakość dźwięku; Tryb Wide imituje salę koncertową i zoptymalizowany jest pod kątem pełnej mocy oraz głębi dźwięku.

Razem z nowym smartfonem Honor wypuszcza na rynek, również kilka akcesoriów na przykład słuchawki Bluetooth Honor Sport, czy opaskę Honor Band 3.

Premiera urządzenia odbędzie się już 1 Lipca bieżącego roku, a jego sugerowana cena to 2199 zł